Złe relacje z matką po poznaniu żony

25 lat temu poznałem żonę od tamtej pory mam złe relacje z matką robi wszystko aby obrzydzić mi życie mam troje dorosłych dzieci będę podwójnym dziadkiem,musiałem 12 lat wynajmować mieszkanie jak w końcu miałem mieszkanie to się spaliło ,po ciężkim wypadku jestem inwalidą,a ona i tak robi wszystko przeciw mnie zatruwa życie mi i moim dzieciom wyzywa nie umie się cieszyć z tego co sami wypracowaliśmy,poradźcie co mam zrobić

Warto spotkać się z psychologiem i przepracować relację z matką. Być może walczą w Panu różne potrzeby- z jednej strony potrzeba i chęć relacji z matka (która utrudnia postawienie granic) z drugiej negatywne uczucia do matki, które owocują niechęcią i napięciami. Poukładanie emocji, które narosły od lat, jasna komunikacja i stawianie granic powinny pomóc unormować tą relację. Zachęcam do pracy ze specjalistą.

Witam serdecznie,
rzeczywiście sytuacja wygląda na trudną, myślę, że najlepsze co mógłby Pan zrobić to po prostu starać się nie przejmować zdaniem matki, rozumiem, że to może być nie łatwe, nie oznacza to rzecz jasna braku szacunku do matki. Chodzi jedynie o takie psychiczne odłączenie. Nie wiem czy słusznie, ale odnoszę wrażenie, że bardzo ważne jest dla Pana zdanie Pana matki (co też nie jest niczym dziwnym ani zaskakującym), wręcz tak jakby oczekiwał Pan wciąż, gdzieś może nawet podświadomie, na jej aprobatę, a ona nie nadchodzi jest raczej przeciwnie, jest nawet jakby gorzej. W takiej sytuacji zalecałabym dwa wyjścia, można pomyśleć o psychoterapii, która na pewno by pomogła lub choćby konsultacjach u psychoterapeuty. A tak na dziś, to zaleciłabym skupienie się na sobie, swojej rodzinie, szukaniu w niej sił a nie skupianiu się na tym co powie Pana matka, choć rozumiem, że to może nie być takie łatwe. Jednak na reakcje matki ma Pan minimalny wpływ. To tak bardzo z grubsza co mogłam wyjaśnić w tak krótkiej formie porady, gdyby miał Pan dodatkowe pytania zachęcam do indywidualnego kontaktu. Pozdrawiam.