Co zrobić, jeśli chłopak nie chce zaręczyn ani ślubu?

moj chlopak nei chce zareczyn ani slubu.a ja marze o stabilnej rodzinie mezu wspolnym mieszkaniu razem co mam robic ?

Dzień dobry!

Ze względu na Pani wiek podany w pytaniu (19 lat) domyślam, że oboje Państwo jesteście ludźmi młodymi, a staż Państwa związku jest krótki. Stąd jest naturalne (a wręcz prawidłowe) i zgodne z rozwojem człowieka, że w tym momencie rzadko ma się pełne przekonanie co do wiążących życiowych decyzji, wyboru stałego partnera i zakładania rodziny.
Jest możliwe, że z czasem, z wiekiem i z kolejnymi doświadczeniami życiowymi (i ukształtowaniem się dojrzałej, stabilnej tożsamości) Pani partner również odkryje, że chciałby w przyszłości wziąć ślub i założyć rodzinę.
Jest też możliwe, że jego poglądy się nie zmienią i nigdy nie będzie on zwolennikiem małżeństwa, założenie rodziny nie będzie jego pragnieniem.
Być może dziś jest jednak przedwcześnie, aby to zgadywać?
Zachęcam do spokojnego powrotu za jakiś czas, kiedy Wasz związek będzie trwał, okazywał się udany, będą Was łączyły kolejne wspólne sukcesy, pokonane przeszkody i dobre doświadczenie. Wtedy z pewnością zarówno Pani, jak i partner podejmiecie ewentualną decyzję o ślubie z większą świadomością.

Zachęcam jednocześnie do refleksji nad sobą i swoim marzeniem o stabilizacji i rodzinnym szczęściu. Być może są inne sposoby, aby sama lub we wsparciu bliskich osób mogłaby Pani zapewnić sobie taki spokój, poczucie bezpieczeństwa, komfort psychiczny. Czy jest coś, co odbiera Pani poczucie bezpieczeństwa? Coś, co sprawia, że nie czuje się Pani w życiu pewna i szczęśliwa? Co Pani czuje na myśl, że być może Państwa związek nie będzie trwał całe życie i dojdzie do rozstania? To uczucia i postawy, które sami musimy w sobie odnaleźć i wypracować, bo nie zapewni ich ślub.

Jednocześnie jednak możecie Państwo zrobić wiele dobrego dla swojego związku, co może umocnić Was jako parę, a jednocześnie zapewnić Pani większe poczucie bezpieczeństwa. Możecie Państwo np. zaplanować wspólne wakacje, szczególny sposób uczczenia kolejnej rocznicy, stworzyć kilka wspólnych marzeń na przyszły rok itp. Także ewentualne zamieszkanie razem lub pomieszkiwanie razem w bliższej lub dalszej przyszłości nie wymaga decyzji o ślubie.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza