Rozstanie z powodu braku wolności w związku

Witam Tydzień temu mój chłopak mnie zostawił z powodu takiego że chce być sam i odpocząć . Czuje się z tym źle ponieważ było ok . Zacznę od początku od paru miesięcy zaczeliśmy się dosyć często kłucić o jego kolegów, zaczełam się czepiać że spędza z nimi więcej czasu stałam się nerwowa on to zauważył . Był bardzo we mnie zakochany , poznaliśmy się w sumie jako dzieci ja miałam 15 lat a on 17 , z początku jego rodzice zabraniali się nam spotykać ale jakoś to przeszło . Byliśmy ze sobą 3 , 5 roku

Witam Panią. Najbardziej zwraca moją uwagę tytuł Pani opisu "Rozstanie z powodu braku wolności w związku". Ten tytuł sugeruje, że winę i odpowiedzialność za rozpad, zakończenie związku bierze Pani na siebie. Wtedy trudno zobaczyć część odpowiedzialności, którą powinna wziąć na siebie druga osoba. Napisała Pani, że Byliście w związku 3,5 roku. To dość czasu, żeby mieć do siebie zaufanie i zrozumienie. Jeśli poczuła Pani, że coś się w Waszej relacji zmienia (np. coraz więcej czasu dla kolegów) to miała Pani prawo na to zwrócić uwagę. Jeśli w związku oprócz zaufania i zrozumienia jest bezpieczeństwo to nie ma tematów tabu. Z refleksją, że to Pani zepsuła związek ucierpi na tym Pani poczucie wartości i samoocena. Proszę byś dla siebie wyrozumiałą i podzielić odpowiedzialność za losy swojego związku między siebie a chłopaka, który Panią zostawił. Pozdrawiam Panią.