Rozstanie z powodu kłamstwa i spokój chłopaka

Wita, była z chłopakiem juz 4 lata kilka razy w kłótni nie a byliśmy ze sobą nawet miesiąc, ale juz było wszystko dobrze mieszkaliśmy ze sobą wybaczylam mu kiedyś mała zdradę, dwa lata temu jak w nie bylam z nim przez miesiąc skłamalam go w małej kwestii ale to nic wspólnego nie było że zdrada. teraz dowiadując się o tym kłamstwie zostawił mnie, jak się widzimy to ma taki spokój dziwny w oczach a zawsze był nerwowy, i nie mogę tego zrozumieć ze jest taki spokojny może mi ktoś pomóc. On ma 30 la

Proszę jaśniej sprecyzować pytanie, gdyż nie wynika z niego wprost o co chodzi. Myślę jednak, że gmatwanina wyrażonych myśli jest odzwierciedleniem Pani stanu emocjonalnego. Zachęcam do pełnej konsultacji z psychologiem.

Być może ta sytuacja była dla chłopaka tylko "pretekstem", by zakończyć relację? Warto spokojnie porozmawiać, dopytać o rzeczywiste przyczyny rozstanie, możliwości, emocje, potrzeby i oczekiwania wobec Pani teraz. Zachęcam, by Pani także przyjrzała się temu, czego naprawdę oczekiwałaby i potrzebowała teraz od chłopaka i czy jest to realne. W razie potrzeby warto skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże przejść przez trudny okres rozstania, udzieli wsparcia, a także pomoże w pracy nad sobą i zmianie, która pozwoli odbudować poczucie wartości, bezpieczeństwa i zaufania w relacjach.

Rozumiem że przeżywa Pani teraz ciężki okres, nie rozumie co się stało, nie rozumie reakcji i zachowania chłopaka. Może warto o tym porozmawiać z psychologiem, który pomoże Pani wszystko sobie na nowo poukładać, odnaleźć się w nowej sytuacji i przejść te najtrudniejsze chwile? Pozdrawiam