Jak sobie radzić po rozstaniu z chłopakiem?

Rozstał sie ze mną chłopak po pół roku. Nie piszemy i nie dzwonimy do siebie. Stwierdził , że musi odpocząć od mnie. Był zawsze nerwowy, nie potrafił nigdy spokojnie porozmawiać. Mówił , że wykończyłam go psychicznie swoimi "rozmowami na trudne sprawy" potrafił po kłótni nie odzywać się do mnie tydzień (ciche dni). Ćwiczył i podejrzewałam nawet ze bierze jakieś sterydy itp. , ponieważ był bardzo nerwowy. Trochę mi ciężko (minął miesiąc nie cały) , po rozstaniu, próbuje sobie wytłumaczyć ze dobrze się stało. Niestety wracam jeszcze myślami, ma moje rzeczy. Boje się odezwać, nie wiem jaka będzie jego reakcja. Myślałam , że sam pomyśli aby mi je oddać, ale jest cisza. Zastanawiam się czemu trzyma te rzeczy. Myślałam , że odda mi je, przywiezie do pracy (jeśli nie chciałby mnie zobaczyć) mija miesiąc i dalej cisza.

Witam. Nie uzyska Pani odpowiedzi na pytanie dlaczego były chłopak wciąż jest w posiadaniu Pani rzeczy i z własnej inicjatywy ich nie zwraca, jeśli Pani go o to nie zapyta. Powody mogą być różne. Jeżeli chce Pani odzyskać rzeczy to myślę, że nie ma innej możliwości jak skontaktować się z nim i ustalić kiedy może Pani to zrobić. Chyba, że nie chce ich Pani odebrać i wciąż w zanadrzu jest nadzieja na to, że będziecie razem, a rzeczy, które zostawiła Pani u byłego chłopaka są tym, co daje pretekst do kontaktu i powrotu do siebie. Na to pytanie musi sobie Pani odpowiedzieć sama. Na nastrój i decyzje byłego chłopaka tak czy inaczej nie ma Pani wpływu - ma Pani wpływ na samą siebie i własne decyzje. Zachęcam także do wsłuchania się we własne potrzeby i emocje, uczucia, one są cenną informacją o tym, jak Pani przeżywa obecną sytuację, jakie ma Pani pragnienia i oczekiwania i dlaczego wciąż nie odebrała Pani swoich rzeczy od byłego chłopaka.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Małgorzata Mróz, tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl