Jak ułożyć relacje z treściami i szwagrem?

Dzień dobry. Jestem mężatką od 6 lat ,mamy dwójkę dzieci. Problemem są moi teściowie i szwagier. Odkąd urodziłam pierwsze dziecko traktują mnie jak kogoś niedorozwinietego wiecznie krytykują,wtracaja się. Nie mamy żadnej prywatności. Zaczeli mnie wyzywac przy dziecku. Maz nie reaguje nawet wtedy gdy teściową wyzwala naszego młodszego syna od bachorow. Mój maz jak i oni nie widzą problemu bo to ich zdaniem jest normalne. Doszło do tego ze nie możemy nic zrobić bez ich pozwolenia. Teść jak mnie ostatnio wyzwał od ofiary losu to mój maz stwierdził ze chce rozwodu a później ze zmieni się ale się nie wyprowadzi. Dodam ze mamy osobne mieszkanie za które placimy bratu teścia, finansowo tez nie jesteśmy uzależnieni od nich. Co robić skoro wiem ze będzie gorzej niż jest teraz

Witam. Zastanawiające jest, że nie jesteście Państwo zależni mieszkaniowo i finansowo od rodziców męża, a mimo to uzurpują sobie oni prawo do kontrolowania Państwa decyzji i przekraczania granic, ale też i ani mąż przywalacie na taki stan rzeczy. Nawet gdyby teściowie świadczyli tego rodzaju pomoc, to nie daje im prawa do poniżania i ubliżania któremukolwiek członkowi rodziny. Sądzę, że warto by było poukładać przede wszystkim swoje relacje z mężem, stanowicie Państwo małżeństwo, tworzycie rodzinę. Trudno na podstawie krótkiego opisu sytuacji zgadywać, ale być może mąż też czuje się jakby był między młotem a kowadłem w sytuacji w której jest świadkiem konfliktu między Panią a swoimi rodzicami. Pani natomiast być może ma poczucie opuszczenia przez męża, który nie staje w Pani obronie. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii dla par i małżeństw. Przy woli obojga małżonków istnieje szansa na poprawę relacji, ale też separację od teściów/rodziców z psychologicznego punktu widzenia, co da możliwość uwolnienia się z obecnego poczucia zależności. Jeżeli mąż się nie zgodzi zawsze może Pani poszukać pomocy dla siebie i podjąć psychoterapię indywidualną. Pozdrawiam i życzę powodzenia - Małgorzata Mróz, tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl