O czym może świadczyć zachowanie mojego męża w towarzystwie moim i mojej rodziny?

Bardzo mi przykro jak mąż się zachowuje. Jak przyjedzie do moich rodziców albo jest u mnie to zawsze zmęczony i noc mu się nie chce. Ciągle by leżał. Natomiast jak jest u swoich rodziców to idzie z szwagierka I bratem na grzyby. Co o tym myśleć

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Odpowiadając na Pani pytanie..., czy podjęła Pani szczerą /otwartą/nie oceniającą rozmowę na w/w temat, z Mężem?

Zaprezentowane przez Panią zachowanie Pani Męża, może wskazywać na byciu nieświadomym Męża, Pani potrzeb/pragnień.

Do rozważenia podjęcie terapii małżeńskiej, do której Państwa inspiruję.

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest Państwu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry, niewiele Pani pisze o waszym związku i sytuacji między wami, dlatego trudno też wskazać powody takiego zachowania męża. Być może wynika to z konkretnych trudności w relacji z teściami, a może w ten sposób mąż coś wyraża, co dotyczy Państwa relacji, o czym nie mówi głośno, a być może jest dokładnie odwrotnie, mąż czuje się u teściów bezpiecznie i idzie spać, bo ma do tego dobre warunki, a jest zmęczony, a oni to akceptują. Trudno naprawdę o tym przesądzać. Jedyne, co może Pani w tej sytuacji zrobić to porozmawiać z mężem o tym, najpierw przede wszystkim słuchając go, jego perspektywy, dlaczego tak się dzieje. Być może mąż robi to nieświadomie i taka rozmowa pozwoli zobaczyć tę sytuację w innym świetle. Warto zadbać o to, by mąż nie czuł się w tej sytuacji oceniany czy krytykowany, bo wtedy trudniej będzie Państwu o porozumienie.
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w Warszawie, http://subteno.warszawa.pl