Konflikt z teściami od kilku lat i brak kontaktu

Jestem w konflikcie z teściami od kilku lat,nie mamy kontaktu. Nie byliśmy i nie jesteśmy od siebie zależni.Od początku małżeństwa mieli zawsze problem związany ze mną, ale nie wiem,o co konkretnie chodziło.Decyzję o zerwaniu kontaktów po kolejnej awanturze podjęliśmy z mężem- teściowie nigdy nie zabiegali o naprawienie relacji.Mąż sporadycznie ich odwiedza,a rozmowa na ten temat kończy się awanturą.Dziecko ich nie zna,czasami pyta o nich, a ja nie wiem, co powiedzieć,jak reagować.Proszę o pomoc

dziecko tęskni za dziadkami....ta relacja mocno na nie oddziałuje.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry!
Pani wypowiedź brzmi bardzo tajemniczo. Wygląda na to, że z nieznanych Pani przyczyn teściowie bardzo się złoszczą na cos, co jest związane z Pani osobą. Warto byłoby się dowiedzieć, o co może chodzić? Czy są to jakieś aspekty, na które ma Pani wpływ (np. Pani zachowanie, sposób w jaki traktuje Pani męża, wygląd, zawód, etc.) czy niezależne od Pani (np. teściowie chcieli by ich syn poślubił kogoś innego, a obecnie nie radzą sobie z rozczarowaniem). Czy mąż może mieć jakieś informacje na ten temat? Bardzo prawdopodobne. Warto porozmawiać z partnerem szczerze.
I jeszcze jedno: pisze Pani, że teściowie nigdy nie zabiegali o naprawienie relacji, a Pani? Czy i jakie wysiłki podejmowała Pani w tym kierunku?
Życzę powodzenia!

Witam,
sytuacja, którą Pani opisuje jest dość mało komfortowa dla wszystkich.
Nie ujawnia Pani szczegółów, więc trudno o jakąś konkretną odpowiedź.
Myślę sobie jednak, z tego co Pani opisuje, że sytuacja zahacza o kłopot z komunikacją oraz brakiem akceptacji Pani osoby przez teściów.
Jakkolwiek sytuacja wygląda, proponuję udać się na konsultację do psychologa. Wspólnie łatwiej będzie rozwiązać problem, który rzutuje na całą rodzinę.
Dziecko uczy się nie tylko w szkole :) większość zachowań niezbędnych w życiu, uczy się poprzez obserwację i tej sytuacji witać to jak na dłoni.
Tym bardziej powinna Pani skonsultować się z psychologiem, który pomoże zażegnać spór oraz podpowie jak wytłumaczyć dziecku dotychczas zaistniałą sytuację.
To nie oznacza, że macie się z teściami od razu "pokochać" ale wskazane było by, by relacje były co najmniej poprawne.

trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl