Niepohamowana agresja u męża

Witam, moim problemem jest zachowanie męża. Co jakiś czas wybucha niepochamowaną agresją. Borykamy sie z wieloma problemami jak wszyscy, ale on skupia się tylko na sobie nie zwracając uwagi na moje uczucia. Nie jestem z natury spokojna i cieżko pracuje na cierpliwość oraz wytrwałość jaką okazuję w chwilach kryzysu, zazwyczaj odchodze na bok, ale mąż idzie za mną wrzeszcząc coraz bardziej. Zachowuje się jakby wszystko co nas spotyka było moją winą. Boje sie dnia kiedy zabraknie mi cierpliwości.

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!

Na podstawie wiadomości, jaką Pani napisała, można wysnuć wniosek, że zarówno Pani mąż, jak i Pani nie jesteście cierpliwymi ludźmi. Mąż wybucha niepohamowaną agresją, krzyczy, ale Pani również jest trudno zachować spokój. Na tej podstawie dochodzi do konfliktów, nieporozumień i kryzysu w małżeństwie. Drogą wirtualną trudno zdiagnozować, co dokładnie przyczynia się do Państwa problemów w małżeństwie. Czy to są to tylko i wyłącznie wybuchy agresji męża, czy coś więcej? A może reakcje męża są wynikiem jakichś Pani zachowań? Oczywiście nic nie usprawiedliwia napadów złości u Pani męża, ale czasami zbyt łatwo przypisujemy winę za kiepską jakość związku partnerowi, nie dostrzegając, co sami robimy nie tak jak trzeba. Zachęcam Panią do spokojnej rozmowy z mężem na temat Waszego małżeństwa. Niech znajdzie Pani taki moment, kiedy mąż będzie spokojny, rozluźniony, kiedy Pani będzie miała czas na rzeczową rozmowę z mężem, bez krzyków, pretensji i oskarżycielskiego tonu. Może warto zastanowić się nad terapią małżeńską?

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Nie wolno godzić się na takie zachowanie. Może doprowadzić do nieszczęścia. Należy spowodować podjęcie przez męża leczenia psychiatrycznego lub psychoterapii.