Nerwowość i agresja u męża

W jaki sposób przekonać męża że jest jego zachowanie inne niż kiedyś , widać że potrzebuje pomocy mało się uśmiecha, jest często smutny, nie jest tym człowiekiem co wcześniej poznałam, szybko się denerwuje i czasami jest agresywny co do mojej osoby.

Mgr Piotr Godleś Psychologia

Inne zachowanie męża może mieć wiele przyczyn, Być może wydarzyło się coś, co wywołuje smutek u męża. Czasem niektóre osoby nie potrafią poradzić sobie z własnymi negatywnymi emocjami i agresja może być właśnie takim sposobem radzenia sobie z trudnymi emocjami. Zarówno negatywne emocje jak i ich przejawy najłatwiej ujawnić przy lub w stosunku do bliskiej osoby. Proszę pamiętać, że na agresje nigdy nie może być zgody. Nie opisała Pani na czym polega "agresja męża wobec Pani". Napewno warto z mężem na spokojnie porozmawiać. Kolejnym krokiem, jeśli rozmowa nie przyniesie skutku oczekiwanego może być zachęcenie męża do rozmowy ze specjalistą, np. psychologiem.
Pozdrawiam