Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (870 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dlaczego boję się, że nic nie pamiętam?

Mam bardzo udany związek. Kocham mojego faceta nad życie i nigdy bym go nie zdradziła. Po każdym wyjściu ze znajomymi boję się czy może jednak tego nie zrobiłam. Nigdy nie ma nic co mogłoby na to wskazywać . Nawet jeśli piliśmy alkohol i pamiętam poprzednia noc to i tak się boję co jeśli czegoś nie pamiętam . Nawet jeśli jesteśmy w gronie dobrych znajomych i wiem ,że mój chłopak jest zawsze przy mnie to następnego dnia rano wpadam w panikę . Jest to strasznie męczące ,popadam w paranoję.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam. Myślę, że warto wyjaśnić sytuację i również uważam, że dobrze by było skonsultować swoje problemy z psychoterapeutą. Jeśli zajdzie taka potrzeba pokieruje Panią jeszcze do innego specjalisty, jednak problem, jaki Pani tutaj zarysowała prawdopodobnie jest do rozpoznania i przepracowania właśnie w procesie psychoterapii. We Wrocławiu nie będzie Pani miała problemów ze znalezieniem specjalisty dla siebie. Może Pani umówić się prywatnie lub w ramach ubezpieczenia NFZ, na przykład w Poradni Zdrowia Psychicznego, ale będzie potrzebne skierowanie od lekarza i prawdopodobnie trzeba będzie poczekać na termin. To już zależy od Pani możliwości i decyzji, warto jednak wiedzieć jakie są opcje skorzystania z pomocy. Tak, czy inaczej, zachęcam Panią żeby nie odwlekać, nie odkładać na później i zadbać o siebie. Nie musi Pani funkcjonować i żyć z uczuciem dyskomfortu, o którym tutaj Pani napisała.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, Małgorzata Mróz - tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego nic nie pamiętam?

Zawsze byłam dobrą uczennicą. Obecnie mam straszne problemy z zapamiętaniem czegokolwiek. Nie ma mowy bym zapamiętała jakieś słówka, nie wiem o czym była książka, którą przeczytałam, podobnie nie pamiętam o czym był film obejrzany kilka dni temu. Mam problemy z wypowiadaniem się, urywają mi się wątki, nie pamiętam żeby zapłacić za zakupy, nie wiem o czym pisałam maila wysłanego przed chwilą. Czuję się jakbym patrzyła na świat przez szybę, jakbym obserwowała wydarzenia, a nie była ich uczestnikiem. Od kilku lat brałam A***, ale już nie biorę od około pół roku.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zachęcałabym do jak najszybszej konsultacji z lekarzem specjalistą. Bardzo ważne jest przeprowadzenie diagnozy, która wykluczyłaby podłoże fizjologiczne zaburzeń.
Opisane objawy mogą być rezultatem odstawienia leku, jednak powinnaś skonsultować to z lekarzem. Podczas bezpośredniej wizyty będziesz mogła dokładnie opisać swoje objawy, określić ich czas trwania, etc.
Jest to bardzo ważne podczas wystawiania diagnozy oraz rozpoczynania ewentualnej farmakoterapii. Możesz również pomyśleć o ćwiczeniach wzmacniających koncentrację i pamięć.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego tak bardzo boję się studiów?

Witam! Wkrótce rozpoczynam nowy etap w moim życiu - studia. Obawiam się, że moje pierwsze kroki w dorosłość będą porażką. Przyznaję, że jestem trochę "ciamajdowaty". Zawsze będę mógł liczyć na rodziców, ale nie będą wiecznie wszystkiego za mnie robić. Do tej pory prowadziłem proste życie i nie oczekiwano ode mnie niczego oprócz nauki. Mam ciarki gdy pomyślę o pracy, związkach, formalnościach i rachunkach. Wiem, że powinienem skupić się teraz na studiach, ale czeka mnie to prędzej czy później.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Witam Pana Serdecznie,

Doznawanie lęku pojawia się przed rzeczami nowymi, których nie znamy, nie przeżywaliśmy, jest immanentną cechą ludzkiej egzystencji i towarzyszy nam nieprzerwanie.
Ale też wszystko to, co nowe niesie ze sobą urok nowości, przygody, zaciekawienia...
Myślę, że pomocnym byłoby dla Pana podjęcie pracy terapeutycznej, najlepiej poznawczo-behawioralnej, żeby mógł Pan podejmować codzienne zadania,
pomimo lęku..., czego Panu życzliwie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

0

Dzień dobry, ewidentnie ma Pan lęk przed dorosłością. Proszę pomyśleć o psychoterapii. Jest to odpowiedni moment by ją rozpocząć i skończyć przed okresem dorosłości. Dorosłość może być przyjemna, wszystko zależy od Pana, od separacji id rodziców. Pan przede wszystkim musi się odseparować i uwierzyć w siebie. Nawet jeśli jest Pan niezdarny to i tak można wiele w życiu osiągnąć a błędy i tak zdarzają się każdemu. Pozdrawiam A. Pacia

0

Witam,

Lęk, którego Pan obecnie doświadcza nie jest obcy wielu ludziom w Pana wieku znajdującym się przed w podobnych okolicznościach - przed rozpoczęciem nowego etapu życia. Stres z tym związany jest zupełnie czymś naturalnym. Dobrze, że wie Pan, że może liczyć w miarę potrzeb na rodziców, dzięki temu nie wszystko naraz musi stać się Pana obowiązkiem np. praca, a może mieć Pan na to czas się przygotować.
Zastanawia mnie fakt, iż sam siebie określił Pan mianem "ciamajdowatego". Przy niskiej albo nieadekwatnej samoocenie, może warto skorzystać z konsultacji psychologicznej i popracować nad swoimi mocnymi słabymi stronami?

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

0

Witam Pana
Prawdopodobnie Pana lęki oraz związane z tym poczucie
frustracji i dyskomfortu wynikają z niskiej samooceny,
braku wiary we własne możliwości i być może przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Proszę zauważyć, że Pana lęki składają się z wielu małych
lęków, takich jak : lęk przed zmianą; Lęk przed dorosłością,
lęk przed nieznanym; lęk, że Pan sobie nie poradzi;
lęk przed brakiem akceptacji w nowym środowisku;
lęk przed stworzeniem związku; lęk przed podjęciem pracy;
i zapewne wiele innych.
Wraz z tymi lękami rodzą się fałszywe przekonania potwierdzające
zasadność tych lęków.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia, tworzy Pan
w umyśle wypaczony obraz samego siebie, co pogłębia jedynie Pana
lęki, frustrację, niską samoocenę i zapewne poczucie przygnębienia.
Możliwe, że lęki biorą się z bezradności, gdyż dotąd
nie stawiano Panu wymagań.
Możliwe też, że Pana podświadomość kojarzy każdą zmianę z jakimś
doświadczeniem z przeszłości lub jakąś toksyczną krytyką
i obecnie broni się przed zmianą i paraliżuje realizację Pana działań
jeszcze na etapie zamierzeń a nawet marzeń.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła Pana zaburzeń
lękowych i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Panu wzmocnić poczucie własnej wartości,
a także uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
Pana obaw i lęków oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0

Witam, każdy czasem odczuwa lęk związany ze zmianami w życiu. Jest Pan w okresie wejścia w dorosłość, obawia się Pan porażki. Porażki zdarzają się każdemu z nas, ważne jest czy wyciągamy z nich wnioski. Jeżeli obawia się Pan jak sobie poradzi warto skorzystać z rozmowy z psychologiem. Zastanowić się jak można stopniowo zacząć radzić sobie samodzielnie. Być może przejąć pewne obowiązki w domu już teraz, spróbować czynnie uczestniczyć w sytuacjach które w tej chwili wydają się Panu trudne, przygotować się w ten sposób do samodzielnego życia.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty