Czy przy nerwicy lękowej mogę pić kawę w dużych ilościach?

Czy przy nerwicy lękowe mogę pić kawę w duzych ilościach... biorę leki Citaxin 20mg ketler50mg relanium5mg... biorę je od tygodnia... moje lęki itd się pogorszyly... kiedy mogę spodziewać się poprawy

Witam. Na działanie niektórych leków trzeba poczekać około 2-4 tygodni, więc w początkowym okresie zażywania, a Pan przyjmuje je od tygodnia, jeszcze nie można liczyć na poprawę samopoczucia. Czasami doświadcza się nasilenia objawów, ale to zazwyczaj jest stan przejściowy. Jeżeli leczy się Pan wyłącznie farmakoterapią proszę rozważyć jednoczesne podjęcie psychoterapii, gdyż połączenie tych form leczenia daje lepsze efekty i szansę na trwały powrót do zdrowia. Leki łagodzą objawy, natomiast psychoterapia dociera do głębszej, psychologicznej przyczyny zaburzenia, a więc tam, gdzie leki już nie mogą pomóc. Z czasem odstawienie leków i satysfakcjonujące funkcjonowanie oraz życie w dobrostanie psychicznym może okazać się możliwe. Psychoterapię może Pan podjąć np. w Poradni Zdrowia Psychicznego w ramach NFZ, należy się umówić do psychoterapeuty zgłaszając się ze skierowaniem od lekarza, lub w prywatnym gabinecie psychoterapii w zależności od Pana możliwości i oczekiwań. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia. Małgorzata Mróz - tel. 661 033 392
e-mail: m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl