Co zrobić, aby rodzice partnera zaakceptowali nasz związek?

Witam mam prawie 30 lat mój partner jest ode mnie młodszy o 10 lat dogadujemy się świetnie . Jest jeden problem jego rodzice nie akceptują naszego związku pomimo tego ze się kochamy i nie znają mnie wogole jedynie z opowieści nie chcą mnienpoznac wręcz chcą żeby on zakończył związek ze mną nie wiem co mam zrobić on tez jest między młotem a kowadłem bo kocha mnie ale rodzice tez są dla niego ważni . Nie chce go stracić co mozemy w takiej sytuacji zrobić ? Skonfrontować jego rodziców ze mną czy to nie jest dobry pomysł

Dzień Dobry Pani :)

Warto byłoby żebyście Państwo razem skonsultowali się
z Psychologiem, celem znalezienia optymalnego rozwiązania.

Z życzeniami dla Państwa powodzenia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam. O ile dobrze rozumiem, rodzice Pani partnera nie akceptują Państwa związku ze względu na różnicę wieku i to jest główny powód, dla którego namawiają syna aby związek z Panią zakończył. Uważam, że Pani zrozumienie dla potrzeby utrzymywania kontaktu i więzi z rodzicami przez partnera jest bardzo ważne i należy je docenić. Co do sprzeciwu rodziców partnera, być może w tej rodzinie związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną jest czymś nowym i stąd płyną pewne przekonania, obawy i uprzedzenia? Powody mogą być różne, również może to być brak gotowości rodziców na opuszczenie przez syna z domu rodzinnego (o ile nadal z nimi mieszka). W tej chwili partner ma ok. 20 lat, przez rodziców wciąż może być traktowany jak dziecko, które pragną jak najdłużej zatrzymać przy sobie i chronić. To wszystko jednak tylko hipotezy, chcę powiedzieć jedynie, że przyczyny mogą być złożone. Sądzę, że konsultacja u psychoterapeuty mogłaby pomóc w wyborze takiego rozwiązania, które da szansę na lepsze wzajemne poznanie się. To, czy zostanie Pani zaakceptowana, czy nie tylko w pewnym zakresie zależy od Pani. Każdy jednak do relacji wnosi swoje 50% za które jest odpowiedzialny. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Małgorzata Mróz, tel. tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl