Człowiek uczy się na błędach.
Proszę Pani, tylko nie pisać o psychologach? Przecież Pani do nas właśnie pisze! Jest Pani z chłopakiem a zdradza go, pisze Pani do psychologów z prośba o pomoc a mówi, żeby tylko do nich nie wysyłać. Jak taką swoją postawę może Pani rozumieć? Dlaczego nie umie Pani rozmawiać o zdradzie? To pytania które wymagają refleksji. Oczywiście Pani „czyn” nie jest chwalebny. Należy jednak zrozumieć wszystkie jego uwarunkowania. Albo był on chwilowym błędem za który Pani siebie każe depresją ( a chłopak ukarał wcześniej odejściem) albo czynem, który na nieświadomym poziomie miał doprowadzić do zmian. Obydwoje czegoś zaniedbaliście w związku skoro w taki sposób on się zakończył . Pani wzięła na siebie całą odpowiedzialność za zakończenie związku wchodząc w zdradę. Czy takie myślenie jest możliwe do wzięcia pod uwagę? Czy tylko będzie Pani cierpieć z powodu swojego błędu? Myśli Pani każdej minuty o chłopaku i wszystko Pani jego przypomina? Może to być oznaką nie wypracowanej odrębności od mamy i innych bliskich lub skrywania jakiegoś emocjonalnego braku z wczesnych doświadczeń. Tak więc (wiedziała Pani że taką odpowiedź otrzyma!), należy udać się do psychiatry lub/i psychologa by sprawdzić czy nie ma Pani depresji oraz czy potrzebuje Pani pomocy w reparacji wczesnych doświadczeń. Dobrze również porozmawiać o tym z osobami bliskimi które mają podobne doświadczenia. Chcę raz jeszcze powiedzieć, nie jest Pani aż tak wielką osobistością która nie mogła popełnić błędu, zdrada jest ludzkim czynem, można z niej wydobyć głęboką wiedzę o sobie i innych by wyposażyć się na przyszłość. Nadal zasługuje Pani na tego jak i innego chłopaka oraz na dobry wizerunek samej siebie. Pozdrawiam. Krystyna Kozłowska
Witam. Rozumiem, że szuka Pani zrozumienia i współczucia. Jednak czy rzeczywiście chce się Pani nadal katować myślami i wywoływać stany depresyjne? Jeśli nie psycholog i psychiatra, to sama może Pani siebie postawić na nogi. Przestać użalać się nad sobą i epatować nieszczęściem. A więc do roboty, do życia! I już.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak pomóc chłopakowi po rozstaniu, który ma myśli samobójcze? – odpowiada Mgr Agata Pacia (Katulska)
- Myśli samobójcze, nerwowość i wahania nastroju po rozstaniu – odpowiada Mgr Małgorzata Bukowska
- Depresja i myśli samobójcze u chłopaka – odpowiada mgr Patryk Goleń
- Myśli samobójcze po rozstaniu z chłopakiem po 5 latach związku – odpowiada Mgr Jacek Zbikowski
- Rozstanie z powodu kłamstwa i spokój chłopaka – odpowiada Piotr Bochański
- Myśli samobójcze po rozstaniu z chłopakiem – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Jak poradzić sobie z samotnością po rozstaniu? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Myśli samobójcze i samookaleczenie po rozstaniu – odpowiada Mgr Agata Hensoldt-Jankowska
- Myśli o rozstaniu z chłopakiem, który wszystkiego zabrania – odpowiada Mgr Katarzyna Kapral
- Rozstanie z chłopakiem po 2 latach związku – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
artykuły
Piotr Pogon: człowiek jest istotą przekorną, a życie - cudem
Piotr Pogon jest maratończykiem, biegaczem charyta
Jadwiga Kłapa-Zarecka została zaatakowana przez pacjentkę. "Miałam poczucie, że ona zaraz wyciągnie nóż i się na mnie rzuci"
Była w ciąży, kiedy do jej gabinetu wtargnęła agre
#dziejesienazywo: HIV w Polsce (WIDEO)
-Patrycja Wanat, Dzieje się na żywo, witam Państ