Jak wyprowadzić się do narzeczonego, nie urażając rodziców?

Witam. Mam 23 lata, jestem jedynaczką. Od 3 lat studiuję poza domem, co ułatwiło mi oderwanie się od nadopiekuńczych rodziców. Zawsze dokładnie chcieli wiedziec gdzie ide kiedy, zkim itd. Teraz życie się skomplikowało, ponieważ z moim narzeczonym okazało się, że będę w ciąży, a oni...zakazują mi slubu, zakazują mi z nim mieszkać, opowiadaja rodzinie najgorsze rzeczy o narzeczonym. Chciałabym się wyprowadzić od nich jak urodzę, ale jak to zrobić, by ich nie urazić? Kocham ich mimo wszystko.Kasia

Witam Panią
Te ostatnie słowa które Pani napisała to słowa klucze "kocham ich mimo wszystko" od tego powinna zacząć się rozmowa z rodzicami, że są dla Pani ważni, istotni bierze ich Pani pod uwagę ale jest Pani dorosłą kobietą, która ma narzeczonego, będzie miała dziecko. Warto usiąść razem z narzeczonym, być może też z jego rodziną, zastanowić się gdzie mogliby Państwo mieszkać itd. Nie warto czasami palić z sobą mostów bo Pani dziecko będzie potrzebowało dziadków a Pani być może pomocy przy opiece nad nim.
Anna Suligowska

Witam Panią Serdecznie,

Z Pani opisu wnioskuję, że pomimo nadopiekuńczości Pani rodziców ma Pani względem ich ciepłe uczucia, a to dobrze rokuje na Wasze relacje.

Ma Pani prawo do podejmowania samodzielnych decyzji i brania za nie odpowiedzialności.
Proszę robić tak, jak Pani czuje, a wszystko ułoży się..., czego Pani życzliwie życzę.

Gdyby miała pani życzenie porozmawiać ze mną na skype - zapraszam do kontaktu.

Irena Mielnik-Madej