Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozmawia z partnerem. który nie odczuwa skruchy?

Jestem w związku partnerskim. My synka 1,5 roku. Od prawie roku ciągle klotnie Nie potrafiły dogadać się. Partner dużo nawywijal. Chodź nie twierdzę że ja jestem bez winy. Ale u niego nie widzę skruchy. Poczucia wina, odpowiedzialności. Czy powinnam odejść od niego?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co zrobić, gdy sen nie przychodzi?

Nie możesz zasnąć? Przekręcasz się z boku na bok? Obejrzyj filmik i dowiedz się, co robić w takiej sytuacji. Ekspert podpowiada, jak sobie pomóc, kiedy sen nie przychodzi.

Szanowna Pani,

Podjęcie decyzji o rozstaniu to bardzo trudny wybór.
Jeżeli dobrze rozumiem Pani opis sytuacji, w której oczekuje Pani od partnera wyrażenia skruchy, a on z jakiegoś powodu nie jest na to gotowy.
Wyobrażam sobie, że rozmowy na temat tego, co "nawywijał" pojawiały się już często i nadal nie przyniosły Pani oczekiwanego rozwiązania.
Może tak być, że z jakiegoś powodu partner nigdy nie będzie w stanie spełnić tego oczekiwania. Obawiam się, że tkwienie w punkcie, w którym poczucie szczęścia oraz satysfakcji jest uzależnione od tego, czy partner coś zrobi - lub nie zrobi - nie jest dla Pani zbyt korzystne.
Przed podjęciem decyzji o rozstaniu warto się jednak zastanowić czy istnieje dla Pani możliwość zaakceptowania tego, że więcej tej skruchy partner już nie potrafi okazać - i "ruszenia do przodu", odkładając tę sprawę do przeszłości i budując dalej wspólną przyszłość.
Czasami dobrym rozwiązaniem może okazać się odłożenie tematu - przynajmniej na jakiś czas - i przyglądanie się temu, jak wówczas czuje się Pani w takiej relacji - lub czy w ogóle jest to dla Pani możliwe.

Życzę powodzenia

0

Witam,

Warto spróbować terapii partnerskiej by zweryfikować Pani oraz partnera pogląd na to czy zakończyć związek czy też nie. Daje ona dwie szanse- albo naprawy związku jeśli będzie motywacja po obu stronach albo rozstania się
szacunkiem.

Pozdrawiam
Karolina Kapias
www.strefarozwoju.org.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy