Problemy w związku z powodu ślubu

Witam, Byłam z narzeczonym 5,5 roku. Z dnia na dzień cos mu sie odwidziało, "niby nie chce slubu" nie odzywa sie, nie pisze. trwa to juz 4 tygodnie. Z poczatku, pisalismy o tym, czasami dzwonilam(obierał), teraz juz wogole zero odzewu. Gdy sie widujemy z mojej inicjatywy to gdy sie go pytam co sie stało itd to on milczy, nie umie rozmawiac o uczuciach, ale płacze... Nie umie mi powiedzieć wprost ze to chyba koniec... żyje w niepewnosci.Juz nie wiem co mam robić. proszę mi coś podpowiedzieć Basia

Witam Panią, sytuacja z narzeczonym, którą Pani opisuje musi być dla Pani naprawdę bolesna. Z tego co Pani pisze, miała Pani już przyszłościowe plany związane z tym mężczyzną. Jego zachowanie jest tym bardziej zadziwiające, że nie chce on się skonfrontować z problemem: nie chce rozmawiać o przyczynie swojej zmiany zachowania, unika kontaktu z Panią. Po tak długim związku ma Pani prawo usłyszeć dlaczego tak się dzieje, zachowanie narzeczonego jest po prostu nie fair. Jeżeli nie potrafi rozmawiać z Panią w cztery oczy może zaproponuje mu Pani spotkanie z terapeutą pary - może w towarzystwie postronnej osoby odważy się otworzyć przed Panią, a także i sobą. Jeżeli się nie zgodzi może będzie musiała Pani sobie odpuścić - dla własnego dobra. Nikt z nas nie ma takiej mocy, aby skłonić kogoś do zachowania, którego sam nie chce... Życzę Pani powodzenia i pozdrawiam.