Zazdrość męża o syna

Witam mam problem mąż robi sie zazdrosny o syna bo odkad pamietam zawsze jestem z malym a a chce wyreczac meza jak wraca z pracy ja niemam pojecia jak mam postapic prosze o porade

Warto porozmawiać z mężem. Zapytać co czuje, czego potrzebuje i oczekuje. Pani zaangażowanie w opiekę nad maluchem i chęć odciążenia męża wynika na pewno z troski i miłości. Być może jednak mąż chciałby i potrzebował czegoś innego? Razem będą Państwo mogli ustalić, co możecie dla siebie zrobić, żebyście nadal- oprócz bycia rodzicami- byli także parą. Rodzicielstwo to duże wyzwanie i ogromna zmiana w życiu- zmiana emocjonalna i organizacyjna, a czas jest zawsze deficytowy dla młodych rodziców. Poczucie odrzucenia, braku bliskości pojawia się całkiem często w relacjach. Najważniejsze w takiej sytuacji jest mówienie o swoich uczuciach i pragnieniach, dogadywanie się, ustalanie nowych rytmów i podziałów. Właśnie po to, by wszyscy mieli satysfakcję, byli zaangażowani i czuli się sobie bliscy. A szczególnie Państwo, jako mężczyzna i kobieta.

Warto zacząć od siebie. Z faktu, że jest Pani troskliwą matką nie wynika, że jest się doskonałą żoną...
Często chodzi o troskliwość, a nie: "weź sobie zupę, jest w garnku"...
Warto przeanalizować sprawy intymne i dbanie o siebie w dniu codziennym.
Tak naprawdę mężczyźni nie są zbyt skomplikowani w obsłudze, ale tak już na poważnie, trzeba dużo rozmawiać. I raczej słuchać, a nie mówić, mówić...
Pozdrawiam. JW, Poznań.