Jak nakłonić męża do opieki na dziećmi?

Mam 3dzieci mąż mi nie pomaga przy dzieciach dlaczego? Nie chcę żadnej terapii bo nie mam kiedy na nią chodzić. Potrzebuje pomocy męża Jak gk zmotywować

Najczęściej jednak w takiej sytuacji konieczne jest podjęcie psychoterapii par i małżeństw, gdyż obecne trudności wynikają często z przyzwyczajeń, dotychczasowego trybu życia. Zmiana wymaga umiejętności stawiania granic i szukania kompromisu w parze, a także jasnej komunikacji i zaangażowania w relacje obydwu stron. Jest często procesem trwającym jakiś czas i jeśli do tej pory nie udało jej się wypracować samodzielnie, może warto zdecydować się na specjalistyczną pomoc?

Witam, trudno będzie, choćby bez wstępnej konsultacji, na podstawie opisu znaleźć sposób na nakłonienie męża do pomocy przy dzieciach. Aby sytuacja uległa zmianie, potrzebna jest motywacja do zmiany, Państwa zaangażowanie. Rozumiem że trudno w przypadku licznych obowiązków, trójce dzieci wygospodarować czas na dodatkowe zajęcia, ale proszę się nad tym zastanowić, spróbować znaleźć czas, skonsultować się z psychologiem, skorzystać z terapii dla par. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl