Jak radzić sobie z egoizmem partnera?

Jestem 2 lata po ślubie. Dopiero teraz zaczęłam zauważać,że mój mąż to egoista. Na początku był podział obowiązków.Teraz mąż przestaje pomagać mi w domowych obowiązkach. Liczą się tylko jego potrzeby - siłownia, sen, jedzenie i rozrywka. Nie potrafi zrezygnować ze swoich przyjemności dla mnie. Przychodzę z pracy to gotuję, sprzątam, prasuję,piorę, robię zakupy, a ona gra w gry. Nie mam czasu dla siebie. Jestem już tym zmęczona. Coraz częściej się kłócimy. Jak mam poradzić sobie z egoizmem męża?

Dzień dobry. Większość trudnych i kryzysowych sytuacji w związkach wynika z trudności w komunikacji pomiędzy partnerami. Trudno z krótkiego opisu wysnuć konkretne wnioski i znaleźć rozwiązania. Zachęcam Panią do zaproponowania mężowi wspólnej wizyty u psychologa celem omówienia perspektywy obu stron. Być może rozwiązanie okaże się być prostsze niż dzisiaj to wygląda w Państwa ocenie. Jeżeli mąż nie będzie chętny do podjęcia pracy z psychologiem, może Pani wybrać się sama. Często to też bywa pomocne. Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że wkradła się do Państwa codzienność i to jest poważny sygnał...

Sugerowałabym Pani zaproponowanie Mężowi szczerej i spokojnej rozmowy, w której
możecie Państwo konkretnie i na nowo ustalić podział obowiązków (bo prawdopodobnie nie było aktualnie takiej rozmowy).
Proszę zaznaczyć dyskretnie Mężowi, że jeśli odciąży Panią, będzie specjalna niespodzianka przygotowana przez Panią, taka jaką lubi Pani Mąż...
Co Pani na to?

Życzę Pani skutecznej pomocy,
Irena Mielnik-Madej

Witam,

proszę porozmawiać z mężem o tym, co Panią "boli"?Może uda się Państwu dojść do konsensusu, jeśli w dalszym ciągu będzie nieporozumienie odnośnie obowiązków i partnerstwa w małżeństwie, zalecałabym terapię małżeńską z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć i rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę porozmawiać z partnerem jakie różnice widzi Pani, jakie zmiany chciałaby Pani wprowadzić, czy partner jest skłonny do takiej rozmowy i gotowy do zmian tak aby mogła Pani mieć również czas dla siebie. Warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, terapii par. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl