Uczucie bycia wykorzystywaną przez partnera

Mamy troje dzieci 3-5-7. Chciałabym być z nim szczęśliwa ale mam wrażenie ze moja walka o zdrowy szczęśliwy związek jest samotna. Mam uczucie jakby mój partner cieszył się z moich naiwnych działań i wylewal satysfakcję z niepowodzeń naprawy naszych relacji. Jest mną zainteresowany tylko kiedy chodzi o sex. Czuje się perfidnie wykorzystywana i zmanipulowana. Przecież mamy dzieci. Jak może być tak egoistyczny? Rozpacz poraz kolejny rozpacz i brak perspektywy na rozsądne rozwiązanie.

Warto skorzystać z pomocy psychologa. Udzieli wsparcia. pomoże nauczyć się asertywności, stawiania granic, uważności na swoje potrzeby i umiejętność ich realizowania. Zmiana jest możliwa. Jeśli jednak mąż nie jest zmotywowany do zmiany (pracy nad sobą i relacją), a zmotywowana jest tylko Pani, warto skorzystać z terapii indywidualnej.

Dzień dobry. Rozumiem, że jest pani z tym partnerem już dosyć długo, macie państwo troje dzieci. Czy partner zawsze był "egoistą" czy dopiero od jakiegoś czasu to pani zauważyła. Jeżeli było tak zawsze, jest w pani coś co trzyma panią przy nim. Zachęcam do udanią się razem z partnerem do psychoterapeuty, a jeżeli partner się nie zgodzi na indywidualne spotkania gdzie odpowie sobie pani na powyższe pytania. Pozdrawiam.