Trudności z porozumieniem w związku i brak wsparcia od partnera

Jestem w związku od roku, mój partner nie jest w stanie się nagiąć, pójść trochę na kompromis, to ja zawsze muszę opuszczać, naginać siebie, mam wrażenie, że już mu nie zależy, zmienił się w stosunku do mnie, mam wrażenie że brzydzi się mną, nie jest w stanie pogodzić się z faktem, że zostałam kiedyś zgwałcona, a ja już nie wytrzymuje ciągłych kłótni, tego że mnie ignoruje, nie dociera do niego, gdy mu to wszystko tłumaczę, mówię jak do ściany A ja czasami potrzebuje wsparcia, zrozumienia

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pomoże zarówno przepracować, jak i poradzić sobie z emocjami związanymi z traumą gwałtu, a dodatkowo zrozumieć przyczyny niepowodzenia w związku a także zobaczyć i wprowadzić zmiany. Warto dać sobie szansę na nauczenie się asertywności, szacunku do siebie, swoich potrzeb i emocji, a także pracować nad poczuciem własnej wartości, bezpieczeństwa i pewności siebie.

Szanowna Pani. Z Pani opisu wynikają dla mnie koszty jakie ponosi Pani w swoim związku. Trudno go uznać za partnerski jeśli zaspakajane są wyłącznie potrzeby jednej osoby a druga stale ma iść na kompromis i "naginać się". Dodatkowo kłótnie i poczucie, że jest Pani ignorowana tylko potęgują koszty. Dla osób, które przeżyły traumę niezwykle ważnym zasobem jest wsparcie najbliższych osób (choćby tej jednej). Wraz z tym wsparciem powinna iść bezwarunkowa akceptacja i uważność na osobę z takim doświadczeniem. Obawiam się, że do kosztów jakie ponosi Pani w związku z doświadczeniem gwałtu dołączyły koszty wynikające z tego co dzieje się w Pani związku. Niestety razem będzie to pogarszać Pani kondycję i samopoczucie. Proszę jak najszybciej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może też na czas odbywania terapii czeka Panią decyzja w sprawie kontaktów z obecnym partnerem (proszę to omówić z osobą u której będzie Pani w terapii). Odwrotnie do tego czego Pani doświadcza w związku napiszę - TERAZ PANI JEST NAJWAŻNIEJSZA. Pozdrawiam Panią