Jak udowodnić chęć budowania stabilnego związku?

podejrzewam ze jego zachowanie jest spowodowane doswiadczeniami z poprzedniego zwiazku dosc buzliwegi i pelnego zdrad a teraz on mysli ze jestem jak jego byla.ja pragne stabilnosci szczescia i milosci nie w glowie mi zabawy w zdrady tylko stworzenie stabilnego zwiazku. nie wiem jak mam mu to wytlumaczyc i pokazac zeby w koncu dotarlo do niego ze jestem z nim z calego serca i zeby nie szukal we mnie wroga bo tak sie czasami czuje.

Partner potrzebowałby przepracować swoje uczucia i emocje związane z poprzednimi trudnymi doświadczeniami, bo obecnie przenosi na Panią traumę z poprzedniego związku. Zachęcałabym do spotkania z psychologiem i pracy nad sobą. Pomoże to Państwu budować stabilny, oparty na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa związek.

Trudności Pani partnera spowodowane są najprawdopodobniej jego wcześniejszymi doświadczeniami. Z tym wiążą się emocje, obawy, których doświadcza, trudności z zaufaniem. Może Pani starać się udowodnić mu swoją chęć budowania stabilnego związku, jednak Pani partner może mieć trudności, by w to uwierzyć. Dlatego warto, żeby rozważył terapię, na której będzie mógł zmierzyć się z przeszłością. Zachęcając go do podjęcia terapii, może Pani powiedzieć mu o swoich odczuciach i trudnościach w Waszej relacji, być może będzie to dla niego motywujące. Sądzę też, że warto, żeby Pani zastanowiła się nad tym, jak się czuje w takiej relacji i czy nie potrzebuje Pani także dla siebie wsparcia i pomocy.