Wtrącanie teściowej do wychowywania dziecka

Tyle, że nie potrafię sprzeciwić się teściowej. Zresztą jak ja powiem, że ma być tak, ona i tak zrobi po swojemu, mimo, że będzie źle, ona stwierdzi, że wie najlepiej, bo wychowała dwóch starszych chłopaków. Problem w tym, że nie potrafię się obronić. Powiedzieć 'stop', 'to moje dziecko, ja jestem mamą', 'ja decyduję o tym co jje'.

Dzień dobry!

Z pewnością jednak właśnie tego warto się uczyć - pracować nad pewnością siebie i co do swoich przekonań, asertywnością. Ważną pomocą mógłby być tu Pani partner, stając "po Pani stronie". Zawsze jednak, kiedy prosimy o pomoc rodziców/ teściów w opiece nad dziećmi, ma to - nie tylko zalety, - ale także swoje "koszty", że będą oni chcieli mieć bardziej czynny udział, możliwość współdecydowania.
Czy w innych sferach życia, w innych relacjach niż z teściową potrafi Pani być wytrwała, stanowcza, dochodzić do kompromisów?

Pozdrawiam!

Witam !

Nie zawsze relacje z bliskimi są takie jakbyśmy chcieli i zależy to od obu stron. Ponadto podkreśla pani ,że nie potrafi pani się sprzeciwić co utrudnia porozumienie , choćby w tym by rozsądnie przedstawić argumenty dotyczące wychowania czy karmienia dziecka. problem może narastać, więc jeśli chce pani coś uzyskać niech pani spróbuje przedstawić choćby propozycja. Proszę najpierw to spisać punkt po punkcie co chciałaby pani powiedzieć, bo kiedy się denerwujemy to możemy zapomnieć co chcieliśmy przedstawić. Oczywiście najpierw powinna pani przedyskutować tę kwestię z mężem i poznać jego zdanie oraz uzgodnić wspólny front w tym temacie. Pozdrawiam

Może warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć źródłom i powodom niskiej samooceny, braku poczucia pewności siebie oraz asertywności. Mogą one bowiem wynikać z różnych przyczyn, a ich przepracowanie, zmiana pozwoli Pani lepiej radzić sobie z relacjach, być bardziej uważna na swoje potrzeby, a także radzić sobie z ich jasnym i skutecznym wyrażaniem.