Mieszkanie z natarczywą teściową

Witam Jestem w 33 tygodniu ciąży mieszkam z narzeczonym i jego matką oczywiście dzielimy dom na pół góra jest nasza dół teściowej , tyle że z tą kobietą nie da się wytrzymać jest natarczywa traktuję mojego jak dziecko wychodzi często na imprezy dzwoniąc do mojego z pytaniami co robimy gdzie idziemy po co idziemy do kogo o której wrócimy jest to już uciążliwe dodatkowo jest nie odpowiedzialna ostatnio powiedziała że jak dziecko się urodzi to będzie zabierać je do barów co robić bo już mam dość
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Rozumiem, że matka Pani narzeczonego może chcieć dyktować warunki, gdyż Pani zamieszkała w jej domu jako nowa lokatorka. Odkąd jednak Pani przyszła teściowa zgodziła się na wspólne mieszkanie, to także i Pani mieszkanie – przynajmniej góra domu, którą odstąpiła Państwu matka narzeczonego. Warto zadbać o dobre relacje rodzinne, dlatego czasem lepiej pójść na ustępstwo niż drzeć koty. W sytuacji jednak, gdy Pani teściowa ciągle dzwoni do syna z pytaniami „kontrolnymi”, możecie wspólnie z partnerem porozmawiać na ten temat i poprosić jego matkę, by tego nie robiła. Macie prawo do asertywnej odmowy. Ma Pani prawo mówić NIE. W kwestii wychowania dziecka to Pani jako matka i Pani partner jako ojciec macie najważniejsze zdanie. Pani teściowa jako babcia może się wykazać i pomóc w opiece nad maluszkiem, ale nie sądzę, by zabieranie niemowlęcia do barów na imprezy było dobrym pomysłem. Odsyłam Panią do artykułów: Mieszkanie teściami, Relacje z teściami, Teściowa a synowa, Toksyczni teściowie, w których znajdzie Pani wiele cennych wskazówek, jak rozmawiać z teściową, by jej nie urazić, ale by jednocześnie być w zgodzie z własnymi zasadami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!