Dlaczego czuję się obco w mieszkaniu z partnerem?

Od niedawna zdecydowałam się zamieszkać z chłopakiem i jego mamą, jednak czuję się u nich w domu obco , z matką się wcale nie dogaduje , zawsze ma jakieś zastrzeżenia do mnie , ale nie powie mi o nich tylko zawsze udaje zła, a jak mnie nie ma wszystko mówi mojemu narzeczonemu. Co zrobić? chyba nie chce tam mieszkać , ale boje się ze mój narzeczony nie będzie chciał się od matki wyprowadzić . Twierdzi , że już raz przerabiał temat ze stancja i już tego nie chce.

Mgr Adam Horak Psycholog

Szanowna Pani. Relacje z partnerem budujemy na osobnej podłodze. Założenie własnej rodziny powinno poprzedzić opuszczenie rodziny biologicznej, czego Pani partner jeszcze nie zrobił. Pani obcość w domu matki chłopaka prawdopodobnie ma związek z zaistniałą sytuacją, która może nie ulec zmianie w takich warunkach, a do tego narazić Panią na niepotrzebne cierpienie. Mieszkając z matką Pani partner prawdopodobnie traktuje Panią jako dodatek urozmaicający domowe wygody a nie jako równoprawną towarzyszkę życia, do czego ma Pani pełne prawo. Proszę zamieszkać osobno albo pomyśleć o czasowej zmianie charakteru Państwa relacji. Pewne sprawy przerabiamy do skutku.

Witam,
to normalne, że czuje się Pani obco w mieszkaniu, w którym nie dogaduje się Pani z matka partnera. Może warto z nią szczerze porozmawiać i powiedzieć, by otwarcie mówić sobie o pewnych rzeczach, zamiast informować o tym jedynie Pani partnera.
Pewnie najlepszym rozwiązaniem byłaby wyprowadzka i rozpoczęcie życia bez matki. Może Pani o tym porozmawiać z partnerem. Jeżeli nie będzie wyrażał ochoty na takie rozwiązanie to proszę się zastanowić, ponieważ relacja łącząca go z matką może nie ulec rozluźnieniu nawet po ślubie, co z pewnością będzie się odbijać na Państwa związku.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl