Wspólne mieszkanie po rozstaniu

Rozstałam się z moim chłopakiem, ale nadal chcę z nim być. Zamieszkaliśmy razem zaledwie po 5 miesiącach znajomości zanim jeszcze zdążyliśmy się pokochać i od tej pory zaczęliśmy się oddalać. Mieszkając razem mieliśmy dla siebie mniej czasu niż wcześniej. Mój ex jest po rozwodzie i twierdzi, że nie umie już z nikim być i kochać. Ale z drugiej strony marzy o rodzinie i dzieciach. Nadal ze sobą mieszkamy. Czy to szansa na powrót czy dla niego po prostu tak jest wygodniej? Czy to dla mnie zdrowe?

Witam,

z tego co Pani napisała, trudno wywnioskować, co znaczy w szczególne, że ‘wciąż mieszkają Państwo razem’ i dlaczego to by miało być dla niego wygodne.
Jeśli rozstali się Państwo, ale dalej prowadzą wspólne gospodarstwo domowe i czasami uprawiają seks, to z pewnością może nie być dla Pani dobre, gdyż może być to wygodne dla Pani ex, a ten stan rzeczy jednocześnie podtrzymuje w Pani nadzieję, zupełnie bezpodstawnie, bo sama chęć mieszkania z kimś nie świadczy o zaangażowaniu emocjonalnym.
Nie jest możliwe domyślenie się, co Pani partner myśli i czuje, ale najprościej można się tego dowiedzieć pytając go o to, także o nieścisłości w jego ‘zeznaniach’: że nie chce z nikim być, a mówi, że chciałby założyć rodzinę; dlaczego Państwo się rozstali – może byłoby możliwe zmienienie czegoś w Państwa relacji, by kontynuowanie związku było możliwe; czy rozważa ponowne związanie się z Panią. Jeśli Pani partner w takiej rozmowie podtrzyma swoją niechęć do kontynuowania związku, a nie będzie mu przeszkadzało wspólne mieszkanie, to zachęcam do przyjęcia do wiadomości, że tak po postu jest i nic więcej się pod tym nie kryje. Przyjęcie do wiadomości tego jak sprawy między Państwem wyglądają, pozwoli Pani na podjęcie decyzji co jest dla Pani dobre – czy pozostanie w mieszkaniu, czy jednak wyprowadzenie się i podjęcie próby ułożenia sobie życia z kimś innym.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel