Rozstanie a wspólne mieszkanie

5miesiecy temu rozstalam sie z chlopakiem doszlismy do wniosku ze my razem w zwiasku nie potrafimy byc dlatego tez zawarlismy przyjazn I sobie nawzajemm pomagamy. Od jakiegos czasu z powodu problemow z mieszkaniem mieszkam u niego. Natomiast moi znajomi mysla ze do siebie wrocilismy, gdy probuje im wytlumaczyc ze nie jestesmy razem od razu mnie pouczaja ze jak ja sie zachowuje ze wchodze w chore zwiazki ze wykorzystuje to ze on nadal do mnie cos czuje. Co mam w takiej sytuacji robic ?

Życzę powodzenia w walce z ogłupiającymi mediami.
Pozdrawiam.

Witam,

pisze Pani, że przyjaźni się z byłym chłopakiem na tyle, że w trudnej sytuacji może Pani na niego liczyć. Brzmi to super! Choć rzadko można osiągnąć takie porozumienie po rozstaniu. Zazwyczaj jest to możliwe jedynie wtedy, gdy rzeczywiście związek jest definitywnie zakończony. Jeśli więc Pani przyjaciel nie czuje się wykorzystywany, to problemu nie ma, bez względu na to ‘co ludzie gadają’.

To, jak wygląda sytuacja wie Pani i Pani przyjaciel i to Wasza sprawa, co z tą wiedzą robicie. Są Państwo dorośli i mają prawo nie tylko do podejmowania własnych decyzji, ale także do popełniania ewentualnych własnych błędów. Tak więc proszę kierować się swoim rozumem i sercem (do przyjaźni też jest potrzebne), a inni.. cóż… niech myślą co chcą – na to nie ma Pani wpływu.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel