Przyjaźń pomiędzy uczniem a byłym wychowawcą

3Przyjazn pomiedzy bylym wychowaca a uczniem: Moze faktycznie jest to w rodzaju sympatii. Zagrozenia nie odczuwam wrecz przeciwnie- po rozmowie poczulam ogromna ulge,ze moge z kims porozmawiac. Od poczatku szkoly mnie lubila. Glebsze relacje rozpoczely sie po smierci mojej Mamy- czasami mi "matkowala" ale mnie to nie przeszkadzalo. Wiem że moge Jej zaufac. szczerosc jest obustronna. Ona opowiada mi oswoim zyciu, troche plotek i glebszych tematow. Ja mam 27 lat Ona ok 37 l Ciezko mi stwierdzic co oznacza dla mnie przyjazn. Jestem osoba zamknieta, mam paru dobrych znajomych i jedna kumpele ale Ona mnie nie rozumie w kwestii uczucia jakie mam po stracie Mamy i braku relacji matka- corka. a TA relacja po czesci ja oddaje i wypelnia ten brak. Nie oczekuje nie wiadomo czego ale to co jest teraz jest dobre dla nas obojga. Wiem, bo to wrecz widac.

Witam,

jeśli czuje Pani, że to przyjazń, to najpewniej tak jest. Czasami bardzo dobrze rozumiemy się z osobami, po których się tego nie spodziewamy (rzadko nawiazuje się tak trwałe więzi z wychowawcą, które trwają po skończeniu szkoly). W takich przypadkach dobrze jest zaufac intuicji – jeśli w tej relacji wszystko Pani odpowiada, dostaje Pani potrzebne wsparcie, a przyjaciołka może liczyc także na Pania, to jest to coś wartościowego i warto o taką relacje dbać.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Być może nie będzie to wieloletnia przyjaźń, ale jeśli obie Panie na tym korzystacie, obydwu jest to potrzebne tu i teraz i jest szczere, to być może nie ma powodu by rezygnować.

Warto skonsultować się z psychologiem, który pomoże Pani uporać się ze stratą i żałobą. Dzięki temu odzyska Pani spokój i poradzi sobie "z uczuciem, które nie jest rozumiane". Pozdrawiam.