Przyjaźń 48-latka z 18-latką

Czy taka przyjaz jest mozliwa z roznica wieku 30lat? Facet mojej ciotki (nie jej maz) i ja zaprzyjaznilismy sie, lubimy ze sobą gadac i wgl. On ma 48 lat ja 18lat on mowi ze mnie kocha tak jakbym byla np jego corka zastanawiam sie tylko czy ludzie z tak duza roznica wieku mogą stworzyc przyjaźń damsko-meska? Powiedzial mi ze tworzymy taka miłość platoniczna....z mojej strony to przyjazn, a z jego? On uwaza ze tez.ale czasem mam inne wrazenie...dziekuje za odpowiedz z gory!

Dzień dobry.

To, że napisała Pani post w ww. sprawie może m.in. oznaczać, że czuje Pani, że opisana relacja nie jest do końca "czysta".
Posiadanie kilkadziesiąt lat młodszej "przyjaciółki" może być dla "faceta Pani ciotki" swoistym dowodem, że pomimo swoich lat, jest wciąż atrakcyjnym i godnym pożądania obiektem. Pani natomiast, czując zainteresowanie mężczyzny w wieku prawdopodobnie swojego ojca, może z kolei czuć się szczególnie wyróżniona, skoro ktoś z o wiele większą prawdopodobnie wiedzą, a na pewno większym doświadczeniem przyjaźni się z Panią. Mówiąc inaczej - oznaczać to dla Pani może, że pomimo młodego wieku, ma Pani poczucie, że prezentuje Pani "dorosłe" poglądy i zainteresowania.
Można by znaleźć inne, znacznie głębsze "nagrody" wynikające z tego rodzaju relacji, co jednak wydaje się znacznie przekraczać zakres Pani pytania.

Z całą pewnością jednak trzeba mieć na uwadze, że w tej "miłości" mogą się pojawić inne, mniej platoniczne elementy.

Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza