Przyjaźń a miłość nastolatków

Chłopak powiedział że mu na mnie zależy, ale ja nie czuję tego samego. Powiedziałam mu to i teraz staramy się być przyjaciółmi, ale nie wiem co on czuje. Jak długo może go to boleć, bo wiem że boli. Dodam, że jesteśmy w liceum

Witam. Pytanie czy tak można stworzyć przyjaźń. Raczej nie. Prawdopodobnie chłopak liczy z nadzieją, że Pani zmieni nastawienie do niego. Dlatego warto rozważyć czy dla dobra jego i Pani lepiej się nie spotykać.
Magdalena Brabec

Często jest tak, że "bądźmy przyjaciółmi" traktowane jest jak szansa, ze kiedyś uczucia osoby odmawiającej się zmienią albo tez jako "nie mogą być z Tobą, więc przynajmniej będę koło Ciebie". Pani ma oczekiwania koleżeństwa, przyjaciel ma zupełnie inne oczekiwania i na początku trudno to będzie pogodzić, być może nie uda się pogodzić w ogóle. Przyjaźń damsko-męska w sytuacji, kiedy jednak strona zaangażowała się bardziej, może być trudna do utrzymania- faktycznie w formie przyjaźni, bo któraś ze stron może oszukiwać siebie, czuć się raniona, a któraś nie rozumiana, a w ostatecznym rozrachunku odrzucona.

w takiej sytuacji, gdzie kobieta i mezczyzna sa przyjacolmi, zawsze jedno chce czegos wiecej i czeka na to...jestescie mlodzi, dobrze byc w tej relacji szczerym i uczyc sie siebie, a chlopakowi pozwolic, by tez uczyl sie siebie w tej relacji..powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza