Przyjaźń z dziewczyną po rozstaniu

Witam. Po rozstaniu dziewczyna mówi zostańmy przyjaciółmi to wtedy może wróci "to" uczucie i będziemy znów razem. Czy ta opcja jest dobra? Czy lepiej jest zerwać kontakt i poczekać aż zatęskni i sama napisze? Gdybyśmy byli przyjaciółmi nie wiem czy by tęskniła za tym co kiedyś. Co lepiej zrobić?

Zwykle jest tak, że jest to łagodniejsza forma przekazania informacji o rozstaniu lub tez niepewność co do decyzji i chęć zostawienia sobie "koła ratunkowego". Pytanie tylko, czy Pan chce być "kołem ratunkowym" i czekać?