Rozstanie i uzależnienie od drugiej osoby

Jak poradzić sobie z rozstaniem i uzależnieniem od kogoś.Jestem niespełna osiemnastolatkiem ostatni mój związek z dziewczyną był zupełnie inny niż pozostałe.Nie polegał na przyjaźni i nie był romantyczny. Dziewczyna z którą się związałem mimo że była młodsza ode mnie była bardziej doświadczona niż ja i miała silny charakter. Niebawem doszło między nami do zbliżenia i od tej pory moje życie się zupełnie zmieniło. Ciągłe kłótnie, przepraszała i nagradzała mnie sexem. Nie mogłem się uczyć zawaliłe

jest tu wiele watkow i trudno udzielac rad w tak krotkiej formie...najlepiej przyjrzec sie z psychoterapeuta, co za tym stoi i jak to zmienic.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam serdecznie

Jeśli Pan chce poradzić sobie z uzależnieniem od drugiej osoby i rozstaniem warto udać się do specjalisty psychologa, który pomoże Panu wzmocnić poczucie wartości, korzystać z własnych zasobów, nauczyć się żyć bez tamtej partnerki i pomału otworzyć na nowe znajomości
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psychoterapeuta

Ambiwalentne uczucia są często bardzo silne i równie często powodują u nas działanie, jakiego byśmy nie zrobili, gdybyśmy nie byli pod wpływem emocjonalnej huśtawki. Warto się przyjrzeć temu związkowi- co naprawdę było Panu bliskie, co Was łączyło, a co dzieliło. Za co Pan kochał, szanował dziewczynę? Co Pana w niej pociągało, podobało się? Za czym tak naprawdę Pan tęskni? I -o ile bliskość i sex- są niezwykle ważną i silnie wiążąca częścią życia, to są także obszarem manipulacji czy "gier", jakie toczą ze sobą pary. Tak tez mogło być w Państwa przypadku.