Przyjaźń przez Internet a związek

Witam mam problem mam przyjaciela pisze z nim pol roku spotkalismy sie kilka razy ale ostatnie spotkanie bylo bardzo gorace cakowalismy sie i oboje chciekismy czegos wiecej ale powstrzymalismy sie piszemy codziennie po kilka godz oboje pragniemy sie nawzajem ale przyjaznimy sie caly czas powtarza ze nie chce nowego zwiazku ciagle zadajemy sobie pytanie dlaczego nas tak ciagnie do siebie rozmawiajac na gg.bo jestem za granica czesto rozmawiamy co to bedzie jak sie spotkamy co o tym myslec
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Wydaje mi się, że definicyjnie trzymacie się Państwo tego, że Wasza znajomość to przyjaźń, ale mimo wszystko czujecie coś więcej do siebie niż przyjaźń. Przyjaźń jest wolna od bliskości fizycznej, pocałunków, seksualnego podniecenia czy pożądania. U Państwa w Waszej przyjaźni te czynniki występują, dlatego uważam, że chyba powinniście zredefiniować swoją „przyjaźń” i zastanowić się, czy przypadkiem Wasze uczucie nie ewaluowało w miłość. Uważam, że powinniście podczas spotkania porozmawiać ze sobą szczerze, co do siebie czujecie, czego od siebie chcecie, jak wyobrażacie sobie Waszą relację. Dlaczego Pani przyjaciel powtarza, że nie chce nowego związku? Co się stało? Czy tak mocno przeżył poprzednie związki, że teraz boi się zaufać? O tym też warto porozmawiać. Zachęcam do szczerej, otwartej rozmowy i do przeczytania artykułu: Przyjaźń między mężczyzną a kobietą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam.
Trochę to chaotycznie przedstawione, ale spróbuję podsumować co zakładam na podstawie tego opisu:
- mieszka Pani daleko od miejsca gdzie on mieszka i możecie się widywać tylko sporadycznie
- co oznacza nowy związek, o którym przyjaciel wspomina? on jest obecnie w jakimś, czy niedawno jakiś zakończył?
- skoro oboje pragniecie czegoś więcej niż przyjaźni przez internet, to właściwie w czym problem?
Generalnie związki na odległość na dłuższą metę raczej nie działają, więc jeśli chcecie planować jakąś wspólną przyszłość radzę wziąć to pod uwagę.
Również co inaczej jest spotkać się z kimś raz na dłuższy czas, a co innego spędzać czas codziennie, albo mieszkać razem i czasem związki które nam odpowiadają z jednej perspektywy z tej drugiej mogą wyglądać inaczej.
To chyba tyle co mogę na ten temat powiedzieć. Mam nadzieję, że będzie pomocne.
Więcej o mnie: https://www.goldenline.pl/jakub-pyka2/
Pozdrawiam
Jakub Pyka

Witaj.
Z Twojego opisu wynika, że oboje jesteście po prostu na etapie tzw. "romantycznych początków". To bardzo miły dla związku okres, charakteryzujący się m.in. idealizowaniem partnera, wzrostem intymności, potrzebą bliskości.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.