Powrót do przyjaźni nastolatek

moja znajoma niedługo obchodzi 18 urodziny, od kilku miesiecy nasze stosunki sie pogorszyły wgl ze sobą nie rozamawimy jakbyśmy nie istniały, jednak czuje ze za nią tęsknie, chodzimy do jednej szkoły,ale nie weim o co mnie teraz mysli i czy cos czuje.Jeszcze rok temu byłyśmy najlepszymi przyjaciołkami, dlatego chciałąbym pozostawic jej jakas pamiątke na te urodziny tylko nie weim jakby zareagowałą i tego włąsnie sie boje,prosze o jakies wskazówki :)

Dzień dobry!

Nie wszystkie przyjaźnie są wieczne, niektóre z czasem słabną, mijają - inne przeżywają upadki i wzloty. Jest możliwe, że Wasza relacja jeszcze powróci do lepszej kondycji, bliższych kontaktów, większego zaufania. Ma Pani pozytywną motywację i z pewnością złożenie koleżance życzeń urodzinowych i prezent byłby miłym gestem. Musi być Pani jednak gotowa, że koleżanka może zareagować w różny sposób. Może być bardzo miło zaskoczona, cieszyć się i potraktować to jako impuls do odnowienia znajomości - ale też może zbagatelizować, zignorować w taki sposób, który Panią zasmuci, rozczaruje. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Jak Pani myśli, dlaczego od kilku miesięcy Wasze relacje tak bardzo się pogorszyły?

Pozdrawiam!

Warto szczerze z koleżanka porozmawiać. Powiedzieć jej spokojnie o tym, co Pani czuje, zapytać o jej uczucia. Może to być otwierające na dalszą rozmowę- wyrażenie swoich emocji związanych z rozpadem przyjaźni, być może także żalu i pretensji. Takie oczyszczenie ma też szansę dać początek "nowej relacji". Albo tez pozwoli na wyjaśnienie i domknięcie pewnych rzeczy, poukładanie, jeśli uratowanie znajomości nie będzie już możliwe.