Jak radzić sobie z brakiem akceptacji samego siebie?

Witam, moja koleżanka miała urodziny w maju, dostała ode mnie prezent, nic wielkiego. Za kilka dni są moje urodziny, i mam pewne obawy. Dla niektórych mogą być absurdalne,mianowicie boje się ze ona mi nic nie da, nawet cukierka. Nie chodzi mi o to żeby mi coś kupowała, chodzi mi po prostu o gest, chociaż o laurkę. Dziwnie to brzmi ale się tego boje, ja starałam się być miła, nie chce wyjść na osobę która się podlizuje, co mam zrobić? Brzmię jak dziecko, ale zależy mi. Co mam zrobic?

Witam Panią serdecznie!
Ważne, by odpowiedziała Pani sobie na pytanie: "Jakie ma dla mnie znaczenie to, że właśnie ta koleżanka da mi prezent na urodziny?" oraz "Co to znaczyłoby dla mnie, jeśli nic nie otrzymam od niej?" Proponowałabym Pani konsultację z psychologiem i rozmowę na ten temat. Nawet samo wsparcie psychologiczne może być dla Pani otuchą, a wspólnie ze specjalistą może Pani odkryć ciekawe wnioski. Polecam serdecznie!

Dzień dobry. Opisuje Pani jedną sytuację i trudno wnioskować o tym, czy trudność pojawia się w związku z tą konkretną relacją czy może w podobnych i innych sytuacjach także towarzyszą Pani obawy czy dyskomfort. Myślę, że pomocna byłaby konsultacja psychologiczna, by przyjrzeć się powodom i popracować nad tym, by nie musiała Pani niepotrzebnie przeżywać podobne dylematy, uczucia, myśli. Pozdrawiam.

Witam, zależy Pani na koleżance, na jej akceptacji. Aby zastanowić się nad tym dlaczego zabiega Pani o uwagę, nie akceptuje siebie, jak wzmocnić samoocenę, potrzebna jest dłuższa rozmowa. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie