Jak radzić sobie z myślami o chorobach?

Witam, Moje pytanie brzmi czy da sie w moim stanie uniknąć wizyty u psychologa, oraz czy istnieja techniki dotyczace radzenia sobie z myslami na temat chorob?Niedawno czytalem o schorzeniu zwanym skretem jadra, od tej chwili nie ma dnia zebym nie myslal na ten temat, boje sie ze moge tego dostac, w dodatku wczesniej mialem to samo, z tym ze dotyczylo to hiva, robilem sobie badania, jednak jakis czas te mysli powracaja, Utrudnia to komfort zycia, czesto wydaje mi sie ze ludzie sie ze mnie smieja

Witam, niestety w Pana przypadku powinien udać się Pan jednak do psychologa, praca nad myślami tego typu powinna odbywać się pod kontrola oraz przy pomocy specjalisty, możliwe, iż będzie także potrzebna wizyta u lekarza psychiatry, skoro do tej pory sam sobie Pan nie radzi z tymi myślami warto dać sobie pomóc i podjąć leczenie. Proszę się nie bać, nie wstydzić- wiele osób ma podobny lub taki sam problem jak Pan i dzięki leczeniu dobrze sobie radzą. Pozdrawiam, motywując do wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dzień dobry.

Pański lęk przed chorobami i obsesyjne myślenie o możliwościach zachorowania kwalifikuje się do terapii psychologicznej, dlatego też namawiałbym jednak Pana na kontakt z psychologiem.

Pozdrawiam.