Czy skręt jądra powoduje zawsze ból?

Witam, Czy skręt jądra może przebiegać bez bólu? Zastanawiam się czy nie stało mi się coś takiego wczoraj, lecz podczas skoków/leżenia/chodzenia żaden ból nie występuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

skręt jądra, czyli w rzeczywistości ostre skręcenie powrózka nasiennego powodujące obrót jądra wokół własnej osi, to stan, który może doprowadzi do martwicy a w konsekwencji do utraty jądra. Często jest spowodowany nadmierną długością powrózka nasiennego i wzmożoną ruchomością jądra. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skret-szypuly-jadra.

Zdecydowanie incydent skręcenia powrózka nasiennego powoduje ból, więc nie przeoczyłby Pan takiego urazu. Ból jest bardzo silny i nagły, może promieniować do pachwiny i podbrzusza. Poza tym pojawia się także obrzęk moszny oraz mdłości czy gorączka.

Jeżeli żadna z powyższych dolegliwości Panu nie doskwiera, to nie ma powodu do obaw.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.