Co mam robić z tym wodniakiem jądra?

Mam wodniaka w prawym jądrze. Jest ono mocno powiększone. Miałem USG i dwie wizyty u urologów. Mam skierowanie na operację. Jest planowana na przełom sierpnia i września. Od wczoraj pojawił się jednak ból w okolicach lewego jądra. Nie jest on intensywny ale dolegliwy. Tak ćmi. Raz mocniej raz słabiej ale ciągle. Urolog w czasie badania powiedział mi, że może dojść do skrętu jądra. Czy to powód, żeby jechać na SOR ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wodniak jądra zazwyczaj nie powoduje dolegliwości bólowych. Wyjątkiem są wodniaki, którym towarzyszą ostre stany zapalne.

Jeśli ból nie ustanie lub zwiększy swoją siłę, to proszę koniecznie udać się do lekarza lub bezpośrednio na SOR. Skoro istnieje u Pana ryzyko skrętu jądra, to proszę tego nie lekceważyć. W takich sytuacjach liczy się bowiem czas.

Skręt jądra objawia się nagłym i silnym bólem zlokalizowanym w okolicy worka mosznowego. Ból ten jest jednostronny i może promieniować do podbrzusza oraz pachwiny.

Szczegółowe informacje na temat skrętu jądra znajdzie Pan w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/skret-szypuly-jadra.

O wodniaku jądra pisaliśmy natomiast poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wodniak-jadra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.