Powiększone jądro po usunięciu żylaków powrózka nasiennego i wodniaka jądra
Witam czy to normalne, że po usunięciu żylaków powrózka nasiennego i wodniaka jądra moje lewe jądro jest ciągle duże większe od prawego prawie dwukrotnie? Żylaki usunięto rok temu a wodniaka około 6 miesięcy temu. Dodam, że nic mnie nie boli i po zabiegu urolog robił mi USG jąder oraz sprawdzał nerki mówił, że wszystko ok.

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Witam, jeśli jądro powiększyło się dwukrotnie od czasu operacji to nie jest to stan normalny. Albo jest to nawrot wodniaka albo wodniak powrózka albo tak duzy obrzęk i zbliznowacenie pozostawionych w czasie zabiegu wodniaka otoczek jadra. Bez osobistego badania nie mogę nic sugerować. Sugeruję zasięgniecie opinii innego urologa (z badaniem USG). Nie wiem w jaki czas po operacji było robione USG, czy jż wtedy jadro było tak duże. Te wszystkie dane są istotne, przecież może to być sprawa rozrostowa jądra.. Pozdrawiam RH