Obrzęk po operacji usunięcia żylaków powrózka nasiennego

Witam, mam 25 lat, miesiąc temu przeszedłem operację na żylaki powrózka nasiennego po stronie lewej. Przez cały miesiąc byłem na zwolnieniu lekarskim - w tym czasie wszystko wydawało się wracać do normy - po około 2 tygodniach zanikł obrzęk, wszystko szło w dobrym kierunku. Po miesiącu czasu wróciłem do pracy (pracuję po 12 h - jest to praca chudzona lub stojąca - bez większego dźwigania) Po 2 dniach pracy lewe jadro jakby zaczęło się powiększać. Czy to jest efekt jakiegoś przemęczenia, czy jest możliwe, że to jest obrzęk? Zaczynam się denerwować, że to może być wodniak. Dodam, że w dzień po operacji na USG wyszło mi zaleganie po mikcji 10 ml. Lekarz stwierdził, iż jest to niewiele i możliwe, że ten płyn się wchłonie. Pod palcami nie wyczuwam żadnego płynu, wyczuwam jakby lekką twardość.

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Trudno mi określić co obecnie dzieje się z jądrem: czy jest to obrzęk czy tworzący się wodniak. Po tak długim okresie od operacji to raczej nie obrzęk tylko być może niewielki wodniak. Nie ma innej możliwości zbadania tego tylko skonsultowanie się ponownie z urologiem i wykonanie USG jąder. Nie wyczuje Pan żadnego płynu w worku mosznowym, gdyż w przypadku wodniaka jądra płyn zbiera się pomiędzy otoczką jądrową, a miąższem jądra (dochodzi tylko do powiększenia niebolesnego jądra).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty