Co oznacza opuchlizna jądra po usunięciu żylaka powrózka nasiennego?

Witam trzy tygodnie temu miałem zabieg usunięcia zylaka powrozka nasiennego z lewego jądra. Jądro mi spuchlo i boli czy to jest coś złego?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Zabieg o którym Pan pisze nie polega na usunięciu żylaka a na podwiązaniu (lub zaklipsowaniu) i przecięciu żyły jądrowej po stronie operowanej. Na skutek tego dochodzi, zwykle przejściowo do biernego przekrwienia jądra, najądrza i struktur worka mosznowego stąd opisywany obrzęk. U większości pacjentów ma on niewielkie nasilenie i ustępuje samoistnie, u niektórych (nawet do 10%) może rozwinąć się stan zapalny i powstać wodniak jądra. Uważam że powinien pan zgłosić się na kontrolę do lekarza który Pana operował.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy