Jak można leczyć żylaki powrózka nasiennego?

Witam, niedawno wykryto mi małe żylaki powrózka nasiennego, których nie trzeba operować, jednak prawdopodobnie właśnie one powodują u mnie ból lewego jądra. Czy istnieje jakaś inna metoda niż operacja, aby wyleczyć te żylaki?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 4 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

żylaki powrózka nasiennego utrudniają przepływ krwi w jądrach, co często jest przyczyną bezpłodności. Dzieje się tak jednak tylko w niektórych przypadkach, ponieważ w tych lżejszych stanowią one jedynie defekt urody.

Żylaki nie wchłoną się samoistnie, a operacja jest najskuteczniejszą metodą ich usunięcia. Taki zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, często z użyciem metody laparoskopowej. Podczas takiej operacji chirurg podwiązuje naczynia krwionośne. Drugim sposobem jest embolizacja żył, czyli ich odsączenie. Odnosząc się do Pana pytania, to obie metody polegają na przeprowadzeniu zabiegu, z czego ten drugi jest mniej inwazyjny.

Więcej o swoim problemie może Pan przeczytać w artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dostepne-techniki-leczenia-zylakow-powrozka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty