Czy leczenie żylaków powrózka nasiennego było prawidłowe?

Witam, proszę o odpowiedź urologa. Miałem stwierdzone żylaki powrózka nasiennego po stronie lewej i poddałem się operacji metodą laparoskopową. Niepokoi mnie jednak fakt, że nacięcia na brzuchu mam po prawej stronie (po stronie mojej prawej ręki) Czy wobec tego operacja została przeprowadzona właściwie?
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rozumiem Pana zaniepokojenie po operacji laparoskopowej.

Warto podkreślić, że metoda laparoskopowa jest techniką minimalnie inwazyjną, która pozwala na dokonanie operacji przez niewielkie nacięcia, niekoniecznie bezpośrednio w miejscu problemu. Pomimo faktu, że żylaki powrózka nasiennego stwierdzono u Pana po lewej stronie, nacięcia wykonane po prawej stronie brzucha mogą być skutkiem technicznych aspektów procedury laparoskopowej. Dzięki temu, podczas zabiegu chirurg ma możliwość manipulowania instrumentami wewnątrz jamy brzusznej, mając dostęp do struktur leżących po przeciwnej stronie, jest to normalna praktyka w przypadku wielu zabiegów laparoskopowych.

Kilka informacji na ten temat można znaleźć na wymienionych stronach:

https://portal.abczdrowie.pl/wyciecie-zylakow-powrozka-nasiennego

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-powstaja-zylaki-powrozka-nasiennego

https://portal.abczdrowie.pl/zylaki-powrozka-nasienneg

https://portal.abczdrowie.pl/dostepne-techniki-leczenia-zylakow-powrozka

Jednakże, jeśli ma Pan jakiekolwiek obawy dotyczące przebiegu operacji lub procesu gojenia, zdecydowanie zalecam skonsultowanie się z operującym lekarzem lub innym specjalistą urologiem. Tylko lekarz, znając szczegóły Pana przypadku i charakter przeprowadzonej operacji, będzie mógł ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości oraz potwierdzić prawidłowość wykonanej procedury.

Mam nadzieję, że informacje te przyniosą nieco spokoju i pozwolą na lepsze zrozumienie sytuacji. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i bezproblemowego okresu rekonwalescencji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.