Dlaczego mam to pobolewanie jądra?
Witam wczoraj byłem u urologa, gdyż pobolewało mnie lewe jądro. Na usg wyszło, że to są żylaki powrózka nasiennego 1 stopnia, mowił że te żylaki są bardzo małe i prawie wcale wyczuwalne (tylko podczas kaszlu można było coś wyczuć) . Zapisał mi lek Bactrim Forte i tutaj pytanie czy ten antybiotyk pomoże? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
jeżeli chodzi o przyczynę występowania żylaków powrózka nasiennego, to najczęściej ma ona podłoże w anatomii. U niektórych osób zastawki żylne są zbudowane nieprawidłowo, co może sprzyjać takim dolegliwościom.
Do objawów, oprócz bólu jąder, możemy także zaliczyć: opuchliznę, zaczerwienienie, podwyższoną temperaturę moszny, oraz uczucie ciężkości moszny. Same żylaki mogą prowadzić do groźnych powikłań, w tym do bezpłodności, dlatego ważne jest wczesne działanie.
Jest kilka metod leczenia takiego schorzenia, które zależą od stopnia zaawansowania wady. Zazwyczaj pomocne tutaj są zabiegi, takie jak operacja, embolizacja oraz sklerotyzacja.
Więcej o tych zabiegach znajdzie Pan w tym artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/dostepne-techniki-leczenia-zylakow-powrozka
Jeżeli chodzi o preparat, który Pan stosuje, to jest to lek pomocny w leczeniu zakażeń układu moczowego. Ma on charakter przeciwbakteryjny. W leczeniu farmakologicznym żylaków powrózka nasiennego stosuje się najczęściej leki poprawiające krążenie krwi.