Jedno jądro większe od drugiego po usunięciu żylaków powrózka nasiennego i wodniaka jądra

Witam czy to normalne, że po usunięciu żylaków powrózka nasiennego i wodniaka jądra moje lewe jądro jest ciągle duże większe od prawego prawie dwukrotnie? Żylaki usunięto rok temu a wodniaka około 6 miesięcy temu. Dodam, że nic mnie nie boli i po zabiegu urolog robił mi USG jąder oraz sprawdzał nerki mówił, że wszystko ok. USG było zrobione po zdjęciu szwów. Jądro było powiększone dwukrotnie już przed operacja usuniecia wodniaka. Ale kiedyś było mniejsze przed usunieciem zylakow.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, u większości mężczyzn jądra są asymetryczne, jeżeli w badaniu USG urolog nie stwierdził nieprawidłowości to nie ma powodów do niepokoju. Do lekarza należy zgłosić się jeżeli asymetria znacznie narastać, pojawi się dodatkowy ból, krew w nasieniu.

Witam, jeśli jądro nie zmniejszyło się po operacji to nie jest to stan normalny. Albo jest to nawrot wodniaka albo wodniak powrózka albo tak duzy obrzęk i zbliznowacenie pozostawionych w czasie zabiegu wodniaka otoczek jadra albo zaburzenie krążenia po operacji żylaków. Bez osobistego badania nie mogę nic sugerować. Sugeruję zasięgniecie opinii urologa (z AKTUALNYM badaniem USG). Nie wiem w jaki czas po operacji było robione USG, czy już wtedy jadro było tak duże. Te wszystkie dane są istotne, Pozdrawiam RH