Czy da się żyć z martwicą jądra?

Około roku temu prawdopodobnie miałem skręt jądra. Zbagatelizowałem ból i nie jechałem do szpitala. I oto moje pytanie. Czy da sie życie z martwicą jądra którą prawdopodobnie mam?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

raczej mało prawdopodobne, by miał Pan skręt jądra, który, mimo braku zdiagnozowania oraz podjęcia leczenia, pozwoliłby Panu normalnie funkcjonować do dziś. Skręt szypuły jądra, niejednokrotnie mylony z zapaleniem najądrza, powoduje brak przepływu krwi przez jądro, a w efekcie – rozwija się proces martwiczy, niebezpieczny dla zdrowia oraz życia pacjenta z uwagi na ryzyko zgorzeli. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skret-szypuly-jadra.

Z kolei zapalenie jądra czy najądrza jest już stosunkowo częstą przypadłością i może mieć podłoże bakteryjne, wirusowe, a nawet grzybicze. Podobnie jak skręt jąder powoduje duży ból, niekiedy problemy z oddawaniem moczu, obrzęk, zaczerwienienie okolic prącia, a także gorączkę. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-najadrza-i-jadra.

Niewykluczone, że właśnie to było przyczyną Pańskich dolegliwości w przeszłości, ale by mieć pewność warto wykonać choćby badanie USG, które wykluczy martwicę lub inne zmiany patologiczne w obrębie jąder.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty