Co może oznaczać ból lewego jądra?

Od jakiegoś czasu boli mnie lewe jądro i niekiedy ten ból przechodził na prawe, a dokładnie to pod spodem jadra. Nic takiego znowu nie robiłem. Ból pojawił się po treningu biegowym, ból był lekki ale teraz jądro jest bardziej czułe, ponieważ szukałem źródła bólu i chyba za mocno dotknąłem i zaczęło bardziej boleć całe jądro. Co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

istnieje wiele przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie jąder. Wśród nich wyróżnić możemy zapalenie najądrza, zapalenie jąder, przekrwienie jąder, ucisk jądra, skręt jądra lub urazy okolicy krocza.

Inne możliwe przyczyny to: żylaki powrózka nasiennego, torbiel jądra lub najądrza, a także wodniak jądra albo początkowe stadium przepukliny mosznowej.

Jak sam Pan widzi lista jest długa, a ostateczna diagnoza możliwa jest wyłącznie w gabinecie lekarskim po przeprowadzeniu wywiadu oraz zbadaniu pacjenta. Proszę więc umówić się do lekarza posiadającego specjalizację z urologii, który specjalizuje się w tego typu problemach.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszym artykułów, który znajdzie Pan pod następującym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.