Co może oznaczać ból lewego jądra?

Od jakiegoś czasu boli mnie lewe jądro i niekiedy ten ból przechodził na prawe, a dokładnie to pod spodem jadra. Nic takiego znowu nie robiłem. Ból pojawił się po treningu biegowym, ból był lekki ale teraz jądro jest bardziej czułe, ponieważ szukałem źródła bólu i chyba za mocno dotknąłem i zaczęło bardziej boleć całe jądro. Co to może być.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 tygodnie temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

istnieje wiele przyczyn dolegliwości bólowych w obrębie jąder. Wśród nich wyróżnić możemy zapalenie najądrza, zapalenie jąder, przekrwienie jąder, ucisk jądra, skręt jądra lub urazy okolicy krocza.

Inne możliwe przyczyny to: żylaki powrózka nasiennego, torbiel jądra lub najądrza, a także wodniak jądra albo początkowe stadium przepukliny mosznowej.

Jak sam Pan widzi lista jest długa, a ostateczna diagnoza możliwa jest wyłącznie w gabinecie lekarskim po przeprowadzeniu wywiadu oraz zbadaniu pacjenta. Proszę więc umówić się do lekarza posiadającego specjalizację z urologii, który specjalizuje się w tego typu problemach.

Temat ten został szerzej opisany w jednym z naszym artykułów, który znajdzie Pan pod następującym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty