Co może oznaczać taka zmiana na jądrze?

Witam, przychodzę tu z niepokojem ponieważ zauważyłem u siebie szczególnie na lewym jądrze u góry miękka grudkę i na prawym jest podobne i nie wiem czy się martwic ze może być to jakiś rak czy to zwyczajne są tylko najądrza? Niepokoi mnie to ponieważ nie wiem czy nie jest to za duże
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeśli czuje Pan niepokój związany z zauważoną zmianą na jądrze, to proszę koniecznie odwiedzić urologa, który po obejrzeniu zmiany bardzo szybko rozwieje Pańskie wątpliwości.

Zgrubienia lub guzki na jądrach mogą mieć wiele przyczyn i nie muszą oznaczać choroby nowotworowej. Takie objawy daje również zapalenie jądra lub najądrza, torbiel jądra, zapalenie powrózka nasiennego czy wodniak jądra. Aby dokonać diagnostyki konieczne jest jednak spotkanie z urologiem, do którego zachęcamy.

Pytania o grudki na jądrze pojawiały się już w naszym serwisie. Oto kilka przykładowych odpowiedzi naszych specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grudka-na-jadrze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/grudka-na-prawym-jadrze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyczuwalna-grudka-na-prawym-jadrze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bezbolesna-grudka-w-jadrze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty