Zgrubienie i grudka w mosznie

Witam, mam 23 lata i mniej więcej dwa miesiące temu zaobserwowałem zgrubienie oraz grudkę w mosznie nad prawym jądrem. Od czasu do czasu odczuwam tępy ból, dyskomfort w tym miejscu. Ból ten nasila się podczas dłuższej nieaktywności seksualnej. Grudka wyczuwalna jest szczególnie w pozycji leżącej na plecach. Jądro nie jest powiększone, nie odczuwam bólu podczas erekcji. W internecie znalazłem wiele podobnych lecz nie identycznych przypadków. Obawiam się, że mogą to być żylaki powrózka nasiennego. Jednakże nie wszystkie objawy znajduję u siebie.

Wiem, że powinienem zgłosić się z tym do lekarza tylko problem polega na tym, że mieszkam w Norwegii i bez odpowiednich uprawnień nie mogę tutaj się leczyć. W Polsce będę za cztery tygodnie i zamierzam od razu tam to zbadać. Czy mogę z tym poczekać do tego czasu? Czy tydzień wystarczy na zbadanie mojego przypadku? Czy moje objawy wskazują jednoznacznie na konkretne schorzenie? Proszę o rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam.

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Czy mogę z tym poczekać do tego czasu? - Raczej taka sprawa nie jest pilna. Takie objawy świadczą o łagodnym schorzeniu, nie wymagającym pilnej interwencji. Trudno mi konkretnie odpowiadać na te pytania bez bezpośredniego badania. Czy tydzień wystarczy na zbadanie mojego przypadku? - To wystarczający okres na diagnostykę. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z urologiem. Musi Pana zbadać bezpośrednio i celem pogłębienia diagnostyki zapewne wykona także USG jąder, najądrzy i powrózków nasiennych. Takie badanie powinno w pełni wyjaśnić sytuację w jakiej Pan się znalazł. Czy moje objawy wskazują jednoznacznie na konkretne schorzenie? - Takie objawy mogą wskazywać na różne schorzenia. Trudno mi konkretnie odpowiedzieć bez bezpośredniego badania. Jednak najbardziej prawdopodobnym jest, że to albo torbiel/torbiele najądrza albo rzeczywiście żylaki powrózka nasiennego (ale te występują wzdłuż powrózka czyli powyżej jądra). Może to też być jakiś niewielki stan zapalny najądrza.